GIRLS RUN THE CODE!

Warsztaty programowania dla kobiet, które chcą rozpocząć karierę w IT

O projekcie

Girls Run The Code! to bezpłatne warsztaty programowania i poszukiwania pracy w branży IT skierowane do kobiet w wieku 18–24 lat. Wydarzenie, zorganizowane 19 października 2019 r. we Wrocławiu, powstało dzięki grantowi Meet and Code 2019 – inicjatywy wspierającej naukę programowania wśród dzieci i młodzieży w całej Europie. Sponsorem inicjatywy jest firma SAP, a partnerem - Fundacja TechSoup.

Cel warsztatów

Celem warsztatów było nie tylko przekazanie młodym kobietom praktycznego know-how, które pozwoli na kontynuację nauki kodowania, ale także wsparcie ich w odkrywaniu talentów i realizacji marzeń, dodanie im wiary w siebie oraz złamanie stereotypów dotyczących kobiet w branży IT.

Zdobyta wiedza

Uczestniczki poznały drogę początkującej web developerki – dowiedziały się, jak rozpocząć naukę programowania i jakie możliwości rozwoju czekają na nie w branży IT. Zyskały wiedzę, dzięki której mogą stworzyć swoją pierwszą stronę internetową, oraz wskazówki, jak znaleźć pierwszą pracę. Po zakończeniu warsztatów uczestniczki mogą kontynuować naukę dzięki darmowemu dostępowi do kursów na Udemy.

Strona używa ciasteczek (cookies) w celu świadczenia usług i zgodnie z Polityką prywatności. Rozumiem

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart